Życzenia noworoczne w 134 językach

Lista życzeń „Szęśliwego Nowego Roku” w 134 językach świata. Jako bonus noworoczny smaczna fotka z życzeniami :). Do Siego Roku!

yandex

 Jakie wyszukiwarki są popularne na świecie? Prawie 2 lata temu opublikowałem pierwsze zestawienie – Ranking popularności wyszukiwarek w krajach świata.
Przyszedł czas na aktualizację bo wiele się zmieniło.
W jakich krajach Google jest mało popularny?
 

I tu ciekawostka – Google najmniej popularny jest w Korei Południowej – tylko 2.1%. Prym wiodą miejscowe miejscowe wyszukiwarki: Naver i Daum.
Kolejnym rynkiem […]

searchin

Dziś trochę muzycznie o wyszukiwaniu 🙂 Przedstawiam utwór „Searching” wykonany przez Roya Ayersa i jazzowy band w Central Parku w Nowym Jorku w 2011 roku.
Piękna muza.
I’m searchin’

Znasz się na SEO? Chcesz dobrze zarabiać? Znasz język angielski? Przenieś się do Nowego Jorku, San Francisco lub Los Angeles. Z tych 3 miast pochodzi najwięcej ofert pracy, a poziom zarobków najwyższy dla branży SEO w USA. Rozpiętość stanowisk jest spora – od marketing managera do dyrektora marketingu internetowego.
Infografika prezentująca zarobki  branży SEO w USA przytowana […]

Uważaj co mówisz i piszesz o British Airways! Linie uruchomiły właśnie projekt „Poznaj mnie”, w którym pracownicy BA będą wyszukiwali w wyszukiwarce Google Images zdjęć swoich pasażerów.

The Daily Mail donosi, że ponad 2000 pracowników British Airways będzie wyposażonych w iPady oraz dane pasażerów, w tym w historię podróży oraz skarg pasażera. Personel BA będzie miał […]

Badania popularności wprowadzonego niedawno w polskim Internecie systemu płatnych treści – Piano przeprowadziła firma SentiOne. W świetle badań tylko 13% Internautów wypowiedziało się pozytywnie o systemie.
Firma SentiOne przeanalizowała ponad 3 tys. wypowiedzi na ten temat zebranych na forach, blogach i w serwisach społecznościowych.

Badania SentiOne pokazują, że 87% Internautów nie chce płacić za treści, jakie można znaleźć w […]

Ostatnio pojawiło się w Internecie sporo ciekawych infografik na temat SEO. Jako że Internauci nie czytają tekstów a skanują oczyma zasoby Internetu – infografiki są wspaniałym materiałem dydaktycznym. Polecam lekturę 10 subiektywnie wybranych SEO infografik.

Jakie serwisy są najpopularniejsze na różnych kontynentach i w poszczególnych krajach? 
Analizę na bazie danych z Alexa.com wykonał serwis webempires.org i opublikował  w postaci mapy. Ruch z Google był analizowany poprzez lokalne domeny typu: Google.pl czy Google.co.uk.
Google is the boss.
Jak widać Ameryka Płn., Ameryka Płd., Europa i Australia zdominowane są przez Google. Facebook przoduje w Afryce i powoli […]

SMX London 2012

Właśnie skończyła się chyba najważniejsza w Europie konferencja SEO (i częściowo SEM) – SMX w Londynie. Jak zwykle równolegle w 2 salach odbywały się wykłady i panele dyskusyjne.
Ja wybrałem wersję SEO PRO – i muszę przyznać, że nie jesteśmy wcale w tyle. Kilku spikerów można byłoby poduczyć :). 
Tylko kilka osób przekazało praktyczne przykłady, konkretne porady […]

Codzienne, wielogodzinne surfowanie w Internecie nie pozostaje bez wpływu na nasz mózg. Jakie są skutki? Jak zmienia się sposób myślenia, analizowania i zapamiętywania?
Naukowcy zajmujący się psychologią sądową poddali badaniom umysły przestępców będących pod wpływem Internetu.Okazało się, że wystąpiły negatywne zmiany w mózgu, a uzależnienie od Internetu można porównać do uzależnienia od kokainy. A 2,5 raza […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin

Copyright © 2009 - 2012 MIST Cezary Glijer & Webmedia Group Ireland