Seo SpyGlass

SEO SpyGlass, analizuje linki prowadzące do strony wykorzystując domyślnie bazę Yahoo. Większość aplikacji sprawdzających ilość backlinks, wykorzystuje tą bazę, gdyż posiada bardziej obiektywne informacje. Google za pomocą zapytania link:www.domena.pl udostępnia szczątkowe informacje na temat linków, a w narzędziach dla webmasterów znajdziemy pełniejsze, ale również dalekie od rzeczywistości dane.

Program oblicza wartość linków w oparciu o dwa kryteria, PageRank strony, na której znajduje się link oraz liczbę linków wychodzących ze strony. Jest to duże uproszczenie, gdyż dodatkowe zmienne, które wpływają na ich wartość to powiązanie tematyczne domeny oraz jej wiek. Ten ostatni element jest o tyle ważny, że Google ma duże zaufanie do „starych” domen. Mimo iż aplikacja nie uwzględnia tych elementów przy obliczaniu wartości otrzymujemy taką informację w zestawieniu.

glass

Taka analiza pozwala nam całościowo spojrzeć na sposób linkowania serwisu internetowego. W raporcie kryje się wiele odpowiedzi na to z jakich powodów strona zajmuje tą a nie inną pozycję w wyszukiwarce. Możemy linkować z niewłaściwych domen lub ze złymi anchorami. Warto też sprawdzać zgodność tematyczną stron, na których umieszczane są linki, nie warto a czasem nawet nie wolno umieszczać linków na stronach spamerskich lub z tzn. „bad neighberhood”.

SEO SpyGlass

Na tej stronie zostaną wyjaśnione na przykładach, najważniejsze funkcje SEO SpyGlass, których poznanie pozwoli na dokładne zrozumienie możliwości zastosowania tego oprogramowania. W tym celu sporządzona została również lista cech, którymi wyróżnia się SEO SpyGlass.

Można również zapoznać się z tabelą, która pozwoli na porównanie i uwypuklenie różnic w dwóch wersji SEO SpyGlass: dla profesjonalistów (Professional) i firm (Enterprise).comparison table .

Tak więc, oto, co oferuje SEO SpyGlass:

Wykrywanie backlinków witryny

SEO SpyGlass sprawdzi dokładnie backlinki jakie posiada witryna i przeanalizuje  jakich baclinków używa konkurencja. Ten sprytny program, błyskawicznie obliczy łączną liczbę backlinków znajdujących się na stronie i wskaże dokładny adres URL każdego z nich. Dzisiejsze wyszukiwarki przywiązują ogromną wagę do linków – to czynnik numer jeden w osiągnięciu korzystnego rankingu.


Optymalizacja witryny przy użyciu najbardziej trafnych słów kluczowych

Przy pomocy SEO SpyGlass wyszukiwanie najbardziej trafnych słów kluczowych jest szybkie i proste. Program wyszuka słowa kluczowe i frazy kluczowe, które radykalnie przyczynią się do zwiększenia ruchu na witrynie. Dzięki oprogramowaniu, dowiesz się jakich anchorów używają właściciele witryn.
Oprócz tego,  SEO SpyGlass posegreguje słowa kluczowe, a to pozwoli zobaczyć ile razy pojawiają się  w anchorze i w tytułach ich backlinków (gęstość zapisu słów kluczowych).

Podpowiedzi jak wygrać z konkurencją w rankingu witryn

SEO SpyGlass pokazuje Google PageRank każdego backlinku udowadniając, jak ważne są dla Google.

Informacje o Alexa Traffic Rank dla każdego backlinku

Alexa Traffic Rank pozwala oszacować ruch na witrynach, które kierują użytkowników do konkurencji. Dzięki SEO SpyGlass odkryjesz źródła największego ruchu, z których korzysta konkurencja, co pozwoli z nich również skorzystać

Rozpoznanie czy konkrecja kupuje linki site-wide

SEO SpyGlass szybko pokaże łączną liczbę backlinków konkurencji, które pochodzą z tych samych adresów IP ( z tej samej witryny). Jeżeli duży procent linków pochodzi z tej samej strony oznacza to, że kupuje ona, albo w inny sposób pozyskuje  linki site-wide. Linki site-wide mogą mieć ogromne znaczenie dla osiągnięcia wyższej pozycji w rankingu.

„Site wide (run of site) links are links on every page of a website.

They used to work great – however in the past 1 1/2 years or so – they’ve lost the weight they once had.

If I had a choice between links from 500 pages from 1 site or 250 links from 250 different sites,  it’s better to pick the latter every time.

Having two listings in two different categories of a directory are fine.”

Identyfikację anchorów treści i tytułów stron, które „pracują” dla konkurencji

SpyGlass precyzyjnie ustali używane przez konkurencję, a zawarte w treści, anchory i ich URLs (anchor treści jest tą częścią linku, na która można kliknąć). Uwzględnienie najbardziej znaczących słów kluczowych w anchorach ma decydujące znaczenia dla korzystnego rankingu tego słowa kluczowego. Za pomocą kilku kliknięć możesz dowiedzieć się jakie anchory „pracują” dla konkurencji i jakich używają słów kluczowych .

Informacje o tym, czy twoi konkurenci posługują się social media aby osiągnąć wyższa pozycję

SEO SpyGlass ujawni jak wiele backlinków twojej konkurencji pochodzi z forów i blogów. Jeżeli konkurencja wykorzystuje social media dla przyciągania ruchu i pozyskiwania linków, możesz zrobić to samo.

Znalezienie odpowiedzi na pytanie: gdzie konkurenci kupują linki?

Program bez trudu wskaże ile backlinków konkurencji pochodzi nie z wewnętrznych, ale z głównych stron innych witryn. W dziewięciu na dziesięć przypadków, wskazuje to na kupowanie linków. Niejednokrotnie, odwiedzając tę właśnie stronę główną, możesz przekonać się ile za taki link płacą.

Sprawdzenie konkurencja znajduje się w najlepszych katalogach internetowych

SEO SpyGlass sprawdzi, czy  konkurencja ma backlinki z DMOZ lub z katalogu Yahoo! Nawet jeden link do tych niezwykle wartościowych katalogów jest w stanie podwyższyć ranking.

Wskazanie najbardziej cennych backlinków znajdujących się stronie WWW

Poznaj dokładną wartość każdego backlinku danej strony. SEO SpyGlass pokaże ogólna liczbę zewnętrznych i wewnętrznych linków strony internetowej zawierającej backlink i skalkuluje dokładną wartość linku każdego baklinku, jaki ma konkurencja. Dzięki temu dowiesz się, w jakim stopniu każdy link przyczynia się do pozycji witryny w rankingu PageRank.

Rozpoznanie wieku witryn z linkami do konkurencji

SpyGlass odkryje dokładny wiek każdej witryny internetowej, którą łączą linki z konkurencją. To pozwoli błyskawiczne rozpoznać, czy ich linki pochodzą z ważnych i wiarygodnych witryn. Google i Yahoo zwracają szczególną uwagę na wiek każdej witryny i podwyższą ranking, jeśli będziesz miał linki do witryn, które długo istnieją.

Uaktualnianie danych o backlinku

Profram oferuje stały monitoring danych dotyczących backlinków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Autor · 13 komentarzy 

Słowa kluczowe: ,

Podobne wpisy:

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin

Copyright © 2009 - 2012 MIST Cezary Glijer & Webmedia Group Ireland