Jaka jest popularność wyszukiwarek w różnych krajach? Czy Google jest światowym monopolistą?
Po 4 latach uaktualniam zestawienie: Ranking popularności wyszukiwarek w krajach świata.
Jak wygląda świat wyszukiwarek:

Google jest absolutnym monopolistą z udziałem 87,16%, za nim Bing 5,21% i Yahoo 3,8%.
Jaka jest popularność wyszukiwarek na kontynentach?

Jak widać tylko w USA udział Google jest niższy niż 90%. Z niewielkimi […]

yandex

 Jakie wyszukiwarki są popularne na świecie? Prawie 2 lata temu opublikowałem pierwsze zestawienie – Ranking popularności wyszukiwarek w krajach świata.
Przyszedł czas na aktualizację bo wiele się zmieniło.
W jakich krajach Google jest mało popularny?
 

I tu ciekawostka – Google najmniej popularny jest w Korei Południowej – tylko 2.1%. Prym wiodą miejscowe miejscowe wyszukiwarki: Naver i Daum.
Kolejnym rynkiem […]

Matt Cutts z Google zdradził plany Google wobec serwisów stosujących agresywną optymalizację – „SEO Over Optimization”.
W trakcie tegorocznej konferencji SXSW w Austin Danny Sullivan z Searchengineland.com poprowadził panel o ciekawym tytule: „Dear Google & Bing: Help Me Rank Better!”.Uczestnikami panelu byli:– Matt Cutts z Google – szef Webspam Team– Duane Forrester z Microsoftu – Bing […]

Serwis Searchenginejournal.com opublikował ciekawą infografikę, która zawiera porównanie Google do tandemu Bing+Yahoo. Co ciekawe, co miesiąc Bing zyskuje użytkowników – raz mniej raz więcej – ale trend jest od 2 lat stały. Jakie są udziały w rynku wyszukiwania, a także poziom zarobków w 3 wyszukiwarkach przedstawia poniższa infografika:

 

SE Rank

Coraz częściej zadawane mi jest pytanie, jak wygląda rynek wyszukiwarek na świecie. Czy Polska jest wyjątkowa z 97% udziałem Google? Żmudna to była praca, ale warto było. Poniżej rankingi dla wybranych 25 krajów(w tym jeden region) z podaniem źródła informacji. Brałem pod uwagę informacje o silnikach wyszukiwania, a nie domenach z określoną wyszukiwarką.
Ciekawa jest lista […]

Serwis searchengineland.com wykonał kawał dobrej roboty i przygotował tablice z czynnikami istotnymi dla SEO. W cywilizowanym świecie jak widać nie jest to magia ani wiedza tajemna. Infografika “The Periodic Table Of SEO Ranking Factors” została przygotowana przez Danny Sullivana – guru branży SEO.

Infografika powstała w 6 wielkościach – od 200×248 do 1224×792. Można ją […]

Znany amerykański specjalista SEO/SEM Bill Hartzer odkrył, że Microsoft kupił 49 domen, z czego 8  związanych jest bezpośrednio z SEO. Wszystkie domeny zawierają nazwę wyszukiwarki Micrsoftu – Bing. Jak pisze Bill Hartzer na swoim blogu „najbardziej logicznym wytłumaczeniem zakupu tych domen jest ochrona znaku towarowego i marki, a nie podejrzewam, że Microsoft ma zamiar wejść w branżę SEO w najbliższym czasie.”
Lista […]

Prowokacja Google – Bing w malinach?

Oj dzieje się. Google traci z każdym miesiącem udziały w amerykańskim rynku wyszukiwania na korzyść Binga Microsoftu. Wg badań Hitwise w grudniu 2010 Google miał 69.67% udziału, serwisy wykorzystujące Bing osiągnęły 25.77% , zaś sam Bing.com  10.60%.  Jak widać Google stracił 1% rynku, a Bing.com zyskał 5% plus 2% z witryn wykorzystujących ten engine.

Jak […]

Yahoo i Bing sztucznie zawyżają statystyki wyszukiwania

Giganci rynku internetowego nie przebierają w środkach, aby za wszelką cenę poprawić statystyki popularności. Serwis Searchengineland odkrył metody manipulacji wynikami badań firmy Comscore (notowanej na NASDAQ) – światowego potentata w dziedzinie pomiaru cyfrowego świata i najczęściej wybieranym źródłem cyfrowego wywiadu gospodarczego. Poniżej przykłady praktyk Yahoo oraz Bing – w jaki sposób sztucznie zawyżają liczbę wyszukiwań […]

Google kopiuje Binga – nowe tło wyszukiwarki

Mało popularny w Polsce BING (a szkoda) stał się już dawno źródłem inspiracji dla Google. Po wiernej kopii lewej belki z opcjami wyszukiwania przyszedł czas na wygląd głównej strony wyszukiwania. To co do wyszukiwarki BING przyciąga kobiety to piękne zdjęcia w tle okna wyszukiwania.

Google pozazdrościł tego rozwiązania i 2 czerwca wprowadził grafiki w tle. Ale […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  • Strona 1 z 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • >

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin

Copyright © 2009 - 2012 MIST Cezary Glijer & Webmedia Group Ireland