10 najważniejszych funkcji Google Plus

Zaprosiłem do pisania na moim blogu młodego autora – Łukasza Sibigę. Polecam tekst o Plus.

  co nowego.

Od oficjalnego otwarcia serwisu społecznościowego Googla dla szerokiego grona użytkowników minęło już kilka tygodni i jak mówi Larry Page – Google Plus ma już 40 milionów użytkowników. I tak naprawdę nie jest ważne czy w najbliższym czasie może zagrozić Facebookowi, bo jak Google się za coś bierze to po to żeby odnieść sukces. Co więc naprawdę jest takiego unikalnego czego wcześniej nie widzieliśmy albo nie mieliśmy okazji używać. Porównując oba serwisy możemy odnieść wrażenie, że Google + jest niejako kopią Facebooka, ale tylko jak nie wgłębimy się w szczegóły.

Google nauczony doświadczeniami z Buzz dodatkowo koncertowo odrobił lekcje z wielu niedoskonałości Facebooka i tym samym otrzymaliśmy bardzo ciekawy produkt.

 Najważniejsze funkcjonalności Google +:

1. Circle (Kręgi) – najbardziej wyróżniająca funkcjonalność od innych serwisów społecznościowych. Użytkownik ma możliwość decydowania jakie treści chce udostępniać jakim grupom znajomych. Dodatkowo istnieje możliwość ignorowania i blokowania niechcianych użytkowników, a przy tym samo zarządzanie kręgami znajomych jest bardzo proste i działa również na zasadzie drag and drop (przeciągnij znajomego do odpowiedniego kręgu i voila).

  Google +

 

Co nowego ??
Na prośbę użytkowników możemy wyłączyć możliwość komentowania do wybranych materiałów oraz zablokować je przed opublikowaniem. To spore udogodnienie biorąc pod uwagę, że do tej pory taką możliwość użytkownik miał tylko po opublikowaniu contentu. Dodatkowo Google + zostało zintegrowane z Youtubem i teraz mamy możliwość dodawania wyświetlania filmów z Youtuba w oknie Google +. Dodatkowo możemy podzielić się playlistami z naszymi kręgami, dzięki temu nasi znajomi będą mogli je odtwarzać bezpośrednio w naszym poście.

 

2. Hangouts (Randki / spotkania) – do tej pory prowadząc videorozmowę najczęściej mogliśmy robić to tylko z jedną osobą na raz, albo z ilością osób, które mogły się w danym momencie zmieścić przy jednej kamerze internetowej. Hangouts to nowy pomysł na videorozmowy. Dzięki tej usłudze możemy rozmawiać z wieloma osobami jednocześnie – przy czym każdy rozmówca korzysta z własnego komputera. Dzięki temu pojawia się wiele możliwości wykorzystania mechanizmu nie tylko na stopie towarzyskiej. Nie musimy już korzystać z kosztownych rozwiązań videokonferencyjnych w celu prowadzenia seminariów, czy warsztatów online dla większej grupy użytkowników. Dodatkowo można dzielić się podczas „Hangouts”’owania wybranymi filmami z Youtuba. Dodatkowo możesz używać:

 • „Screensharing” – żeby udostępniać oglądającym swoje zdjęcia, wyniki lub dowolną rzecz na swoim ekranie.
 • „Sketchpad” – żeby rysować po ekranie wspólnie z pozostałymi użytkownikami videorozmowy.
 • „Google docs” – żeby dzielić się wspólnymi dokumentami, ustalać plan, grafik
 • „Tworzyć Hangouts” – tworzyć publiczne videorozmowy o określonych nazwach, czy tematyce – katalog publicznych Hangouts’ów możesz znaleźć tutaj: http://gphangouts.com/

 

Co nowego ??
Oprócz podanych wyżej funkcjonalności na pewno ciekawymi nowinkami jest opcja Google Hangouts On Air, która daje szansę zaistnienia dla większej grupy odbiorców, tym samym stwarzając nowe możliwości prowadzenia firmowych kanałów z videokonferencjami, videoblogami itp. oraz udostępnienie Hangouts API dla developerów co przełoży się na jeszcze lepszą integrację z Youtubem oraz wieloma innymi równie ciekawymi projektami.

 

3. Sparks – czyli taka rozbudowana strefa alertów, z której otrzymujemy najświeższe informacje zgodne z naszymi zainteresowaniami.

 

Co nowego ??

Co ciekawe Sparks w pierwotnej formie przestał istnieć, ale sama funkcjonalność trafiła do wyszukiwarki Google +, tak więc nadal mamy możliwość stworzenia ulubionych przez siebie kanałów i śledzenia ich. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki Google + interesujący nas temat i zapisać go na swojej tablicy.

 Google +

 

 

4. Instant Upload – na razie dla użytkowników systemów z Androidem. Natychmiastowe i bezpośrednie przesyłanie zdjęć z telefonu prosto do komputera. Dzięki temu mamy możliwość zarządzania wszystkimi naszymi zdjęciami bez obawy, że ktoś będzie mógł je oglądać bez naszej wiedzy i bez wcześniejszego udostępniania

 Google +

 

5. Gry – nie bez powodu Google inwestuje w branżę rozrywkową. Teraz „w przerwie na lunch” możesz z przyjemnością poświęcić czas na to co tygrysy lubią najbardziej.

 

6. Google +1 – +1 mają służyć Gogolowi do jeszcze lepszego dostarczania bardziej wartościowego contentu użytkownikom i poprawy wyników wyszukiwania. Już teraz możemy zauważyć wzrost czynników społecznościowych na wyniki wyszukiwania – np. przy dodawaniu opinii o witrynie, produkcie, czy polecaniu jej innym użytkownikom. Jak można zauważyć nawet w Webmastertools został dostarczony moduł, który zbiera nam statystkiki dotyczące Googla +. Dlatego na pewno warto śledzić dalszy rozwój plusików.

 

7. Edytor zdjęć – bardzo prosty edytor dzięki, któremu możemy nadać naszym zdjęciom dodatkowe efekty. Wyostrzyć zdjęcia, przerobić tak żeby przypominały stare fotografie, skalować, dodawać napisy, obiekty, tworzyć proste fotomontarze.

 

8. Echo Google + – wszyscy, który pamiętają Wheels na pewno będą bardzo zadowoleni z wprowadzenia tej funkcjonalności. Dzięki Echo możemy stworzyć sobię wizualizację publicznie udostępnianych komentarzy, czy wpisów i prześledzenie aktywności innych użytkowników zainteresowanych tymi treściami. Funkcjonalność pozwala nam określać kręgi osób, które weszły w interakcje z naszymi treściami co przekłada się w bardzo czytelny sposób na określenie ilości osób do których dotarły nasze komunikaty i może posłużyć jako statystyka przy kampaniach wirusowych, czy szeptanych.

 

9. Hot News – otrzymaliśmy nową funkcjonalność – możliwość śledzenia najnowszych wiadomości ze świata. Informacje pojawiają się w specjalnie wygospodarowanym do tego miejscu. Możemy śledzić trendy, zdjęcia, newsy – najciekawsze i te najbardziej popularne.

 

10. Dodatki do Chroma – kolejne rozszerzenia do przeglądarki *(Chrome, jak również IE), które pozwalają nam „od razu” wyróżnić dowolną stronę internetową i podzielić się nią z kręgami oraz system powiadomień Google + pojawiających się niezależnie od tego na jakiej stronie aktualnie przebywamy.

 

 Google +

 

 

 

Co nowego jeszcze ??

Udostępnienie API dla deweloperów i udostępnienie Google + dla wszystkich użytkowników Google Apps.

 

Podsumowując czy rezygnować z Facebooka na korzyść Googla + ?  Na pewno Google + potrzebuje jeszcze czasu żeby przekonać do siebie użytkowników. Spektakularny początek z biegiem czasu przyniesie mozolne zdobywanie nowych fanów, chyba, że Facebook znowu coś nabroi odnośnie udostępniania podmiotom trzecim naszych danych osobowych.

Na pewno warto śledzić poczynania Google +, wszyscy którzy obrazili się na Facebooka na pewno już tam są, a i rozwijane funkcjonalności, jasna polityka prywatności, czy dostęp do konta dla osób powyżej 18 roku życia zdecydowanie są „na plus” dla Google.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
10 najważniejszych funkcji Google Plus by


Publikacja: 13 listopada 2011
Wizyt: 1 959
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...


» Słowa kluczowe: ,

» Polecam:

 • Filmy wideo, poradniki SEO => filmy o SEO na SEOVideo.pl
 • PcVideo.com.pl - poradniki video: naprawa PC, PC Tuning, składanie komputerów w jednym miejscu
 • Najlepsze internetowe infografiki => www.infografika.co


 • » Kategoria: Aktualności, GoogleMania » Podobne wpisy:

  Vertical Smart Slide 1
  Wyszukiwarki na świecie: Google, Bing, Yahoo, Baidu, Yandex
  Publikacja sprzed 1 rok

  Jaka jest popularność wyszukiwarek w różnych krajach? Czy Google jest światowym monopolistą?

  Po 4 latach uaktualniam zestawienie: Ranking popularności wyszukiwarek w krajach świata.

  Jak wygląda świat wyszukiwarek:

  Google jest absolutnym monopolistą z udziałem…

  Wyszukiwarki na świecie: Google, Bing, Yahoo, Baidu, Yandex
  Wyniki wyszukiwania Google w 2016 – XIX Semcamp Cezary Glije…
  Publikacja sprzed 3 lata

  W dniu 7 grudnia odbył się już XIX Semcamp.

  Miałem przyjemność wystapić z prezentacją o przyszłości wyników wyszukiwania Google. Opowiadałem o: Google Answer Box, Knowledge Graph, Entity, sztuczna inteligencja, Machine Learning, RankBrain.

  Zapraszam…

  Wyniki wyszukiwania Google w 2016 – XIX Semcamp Cezary Glije…
  TOP 50 najpopularniejszych artykułów marketingowych
  Publikacja sprzed 3 lata

  Top 50 najpopularniejszych artykułów marketingowych pochodzi z serwisu ahrefs.com i mierzony jest liczbą udostępnień

   

  Jak zwiększyć zasięg twojego posta w największych portalach społecznościowych

  http://www.socialmediaexaminer.com/how-to-increase-your-post-reach-on-top-social-networks/

  Chcesz, żeby więcej internautów przeczytało Twojego posta? W tym artykule…

  TOP 50 najpopularniejszych artykułów o marketingu internetow…
  Mutt Cutts nadal na urlopie, najlepsze narzędzia SEO –…
  Publikacja sprzed 3 lata

  The Evolution Of SEO Trends Over 25 Years, Searchengineland

  Thomas Stern zaprasza na podróż przez historię optymalizacji I pozycjonowania serwisów internetowych od zarania dziejów, oraz krótką prognozę odnośnie przyszłości.

   

  Matt Cutts Extends…

  Mutt Cutts nadal na urlopie, najlepsze narzędzia SEO – wybór…
  Mobilegeddon – prawdziwa historia – SEMCamp XVIII
  Publikacja sprzed 3 lata

  Przedstawiam prezentację z XVIII Semcampu o prawdziwej hsitorii Mobilegeddonu.

  Najnowsza aktualizacja algorytmu Google, która weszła w życie 21 kwietnia 2015 wzbudza wiele emocji. W prezentacji obalanie mitów, prezentacja faktów, pokazanie kto…

  Mobilegeddon – prawdziwa historia – SEMCamp XVIII
  Emoji – pismo obrazkowe przyszłości nie tylko w internecie?
  Publikacja sprzed 3 lata

  Co to jest Emoji?

  Emoji to ideogramy lub emotikony pierwotnie używane w japońskich wiadomościach elektronicznych i na stronach WWW, z których korzystanie szybko jednak rozprzestrzeniło się poza Japonię. Niektóre emoji są…

  Emoji – pismo obrazkowe przyszłości?
  Sexy SEO – piersi wspierają technologię
  Publikacja sprzed 4 lata

  Niby wszystko już było. Ale piersiasty SEO expert uczący podstaw optymalizacji?

  Przyjemne z pożytecznym - polecam :)

  Sexy SEO – piersi wspierają technologię
  Wszystko o Gołębiu [Pigeon] – algorytmie Google dotyczącym w…
  Publikacja sprzed 4 lata

  W SERP od dłuższego czasu robi się lokalnie. I to coraz bardziej. Zmiana algorytmu Google o kryptonimie Gołąb już działa od 24 lipca 2014 w USA, Kanadzie, UK i Australii.…

  Wszystko o Gołębiu [Pigeon] – algorytmie Google dotyczącym w…

  One Response to “10 najważniejszych funkcji Google Plus”

  1. Tomasz Chrobak napisał(a):

   Bardzo ciekawy artykuł. Większość ciekawych funkcji skupiona w jednym miejscu.

   Wierzę w sukces Google i czekam aż dorówna a potem przegoni facebooka. 🙂
   Pozdrawiam,
   Tomek

  Komentarze

  do wpisu: 10 najważniejszych funkcji Google Plus
  Ocena: 4.5 z 5 (w oparciu o 2 opinie)

  *

  Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin

  Copyright © 2009 - 2012 MIST Cezary Glijer & Webmedia Group Ireland